Які міжкімнатні двері найкраще витримують вологу?

10.01.22

Один із найважливіших параметрів під час вибору міжкімнатних дверей – облік її стійкості до вологи. Особливо це стосується дверей, які будуть використовуватися у ванній або для вхідних вуличних дверей. Важливо помітити, що далеко не всі популярні покриття відрізняються стійкістю до вологи: навіть двері, що ламінують, або конструкції зі шпону. Для визначення стійкості покриття до вологи використовують інші параметри оцінки.

У сучасних нормативах зазначено, що міжкімнатні двері повинні мати 60% стійкість до вологи. Зазначених параметрів досягають з використанням лакофарбових виробів. Можна зробити висновок, що вироби зі шпону або ламінату мають тонке покриття. Наприклад, щоб виготовити ламінат, папір покривають лаком. Це стосується шпону: на тонке дерев’яне покриття наноситься вологостійкий лак. Завдяки покриттю, виріб може протягом тривалого періоду надійно захищати виріб від впливу вологи. Міжкімнатні двері зі шпону більш стійкі, ніж ламіновані.

Влагостойкая дверь

Причини деформації міжкімнатних дверей

Під час виготовлення дверей найчастіше застосовується МДФ, ДВП або ДСП. Кожен із зазначених матеріалів створюють із дрібнофракційної деревини, яку пресують, а потім склеюють. Через особливості виготовлення всі зазначені матеріали важко переносять вологу.

В наш час найчастіше застосовують царгові двері з покриттям із пластику (екошпон, ПВХ і т.д.). Такі вироби огортають поверхню та виключають формування кромки. Торці в нижній і верхній частині дверей найчастіше найменш захищені від впливу вологи. Нерідко виробники не покривають їх лаком, оскільки не вважають за потрібне. Насправді, повноцінне та якісне покриття дверей здатне суттєво продовжити її експлуатацію та підвищити резистентність до подразників. Саме тому ми рекомендуємо придбати герметик та самостійно обробити торці, наличники та дверну коробку дверей у ванну.

 

Найбільш вологостійкі міжкімнатні двері

Пластикові двері можна назвати одними з вологостійких. Завдяки сучасним технологіям їх можна виготовити з цілісного пластику. Їх фактура схожа на деревину, лиштву і короб виготовляють із пластику. Двері з цього матеріалу почали виготовляти нещодавно. Люди, які вирішили їх використовувати у своєму житлі, відзначають їх високі експлуатаційні характеристики та здатність довго зберігати первісний зовнішній вигляд. Їх використовують у житлових приміщеннях, а й у госпіталях, басейнах, ресторанах, школах тощо. Крім вологостійкості, двері з пластику мають високі показники теплоізоляції звукоізоляції.

Що використовувати для другої вхідної двері?

Власники квартир та приватних будинків нерідко монтують подвійні вхідні двері: це забезпечує підвищену стійкість та безпеку. Фахівці рекомендують вибрати пластикові двері. Цей матеріал має стійкість до термічних перепадів і формування конденсату на гладкій поверхні, тому їх вибір є найвигіднішим і практичнішим.