Особливості компланарних та телескопічних коробів для міжкімнатних дверей

06.01.22

Ускладнити монтаж міжкімнатних дверей можуть такі неприємні нюанси, як наявність нерівностей на поверхні стін, або їх загальна асиметричність. Навіть вражаючі навички майстра не завжди забезпечують успішне встановлення дверей, якщо така складність мала місце. У процесі монтажу доводиться докладати додаткових зусиль для вирівнювання стін, що призводить до додаткових фінансових та тимчасових втрат. Якщо ви вже поклеїли шпалерне покриття стін, подальші роботи виключені: інакше вся виконана робота піде нанівець. Внаслідок класичного монтажу дверної коробки відбуваються її перекоси, намічаються порожнечі між стіною та наличниками.

Щоб якісно монтувати двері, потрібно використовувати компланарні та телескопічні коробки. Вони допомагають позбавитися нерівностей дверного отвору без проведення додаткових робіт. Конструктивні особливості коробок дозволяють використовувати їх у різних випадках. Крім того, вони підходять для монтажу і в житлових, і комерційних приміщеннях.

Телескопічні та компланарні системи та їх характеристики

Нові дверні коробки включають компоненти, які збирають в одну конструкцію за допомогою таких пристроїв, як “гребінь-паз”. При цьому замки не замикаються, а рухаються у вільному режимі: завдяки цьому зберігаються статичні габарити коробки. Через таку особливість їх і називають телескопічними.

Такі конструкції можна по-різному висувати у верхню та нижню частину дверних отворів. Завдяки цьому конструкція підлаштовується під параметри стін, які не вирівнюють перед роботою. Незважаючи на загальну рухливість погонажу, дверна коробка сучасного типу відрізняється високою стійкістю. З’єднання “гребінь-паз” забезпечує високу стабільність конструкції.

Головні особливості таких дверних коробок

Основою таких дверних прорізів є коробка, яка зчленовується з полотном. У торцях коробки знаходяться пази: вони використовуються для зчленування з Г-подібними наличниками. Розробники створили цілісний виріб для простоти монтажу. Лиштва входить у коробку на різну глибину, завдяки чому можна регулювати їх розміри. Якщо стіни досить товсті, використовується ще один додатковий компонент. Добір зчленовується з наличниками: завдяки цьому дверний короб можна розширити.

Дверна коробка не має запасного добору. Крім того, їх конструкція гарантує встановлення полотна нарівні з наличниками. Незважаючи на це, такі конструкції однакові в експлуатації. Це надійна та “жива” система, яка може за необхідності підкоригувати свої габарити.

Основні переваги

Лиштва не приєднується до короба: їх можна використовувати безліч разів. Їх використання зручно під час ремонту, тому що навколишні стіни можна легко звільнити для фарбування стін або поклейки шпалер. Такі конструкції використовуються для встановлення одного або двох полотен, можуть використовуватись для дверей з різною системою відкриття.